Wiele ciekawych informacji z zakresu zdrowia rodziny. Dzięki zastosowaniu tych informacji Ty i Twoja rodzina będzie cieszyła się lepszym i dłuższym zdrowiem.
17.05.2012
WĄTROBA - ważna dla zdrowia - cz. 1
Czy warto zatem zadbać o nasze zdrowie i urodę?
Wątroba jest największym z gruczołów i warunkuje prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.
Decyduje o zdrowiu i urodzie. Jest jednocześnie organem trawienia, obiegu krwi i przemiany materii, co przekłada się na dobre zdrowie i urodę.
Przechodzi przez nią praktycznie wszystko, co przenika do Twojego organizmu.
Oczyszcza ona krew z toksycznych substancji (od alkoholu po pestycydy), mających negatywny wpływ na nasze zdrowie i urodę, które mogłyby rozprzestrzenić się w Twoim organizmie poprzez krwiobieg.
Wątroba wychwytuje wolne rodniki oraz wchłania toksyny, zmienia ich strukturę chemiczną, sprawia, że mogą rozpuścić się w wodzie, a następnie wydala do żółci. Ta zaś przenosi te produkty rozpadu z wątroby do jelit, z których są one wydalane.
To przyczynia się bezpośrednio do poprawy naszego zdrowia.
Zadania te s wątroba pełnia dzięki obecnym w niej enzymom. Pracę enzymów wspomagają polifenole, które jednocześnie zabezpieczają wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi wyłapywanymi przez nią toksynami.
Podobnie polifenole chronią wątrobę przed uszkodzeniami powodowanymi skutkami utleniania aflatoksyn - wytwarzanych przez pleśnie silnie rakotwórczych substancji.
Wątroba przetwarza również produkty rozpadu czerwonych ciałek krwi, bierze udział w mechanizmach ochrony przed zakażeniami, wytwarza szereg białek.
- Bierze również udział w trawieniu poprzez wytwarzanie żółci i przetwarzanie wszystkich substancji, jakie zostały wchłonięte w przewodzie pokarmowym, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie i urodę.
- Reguluje poziom glukozy we krwi.
- Uczestniczy w regulacji stężenia hormonów rozkładając wiele z nich.
- Spełnia funkcję zbiornika krwi regulując w ten sposób ilość krążącej krwi.
- Odgrywa rolę w termoregulacji.
Jedynie u zdrowego człowieka zdrowa wątroba może bez zarzutu spełniać skutecznie swoje wielorakie funkcje.
Praktycznie każdy organ ciała jest połączony z wątrobą, ponieważ to ona dostarcza krew.
Dlatego stan naszego zdrowia i naszej urody, stan poszczególnych narządów czy części ciała może dużo mówić o stanie wątroby i naszym zdrowiu i naszej urodzie.
Kłopoty z wątrobą (wiążące się z tzw. przegrzaniem wątroby - wg medycyny chińskiej), to kłopoty m.in.:
- z alergiami (zwłaszcza oczu - z typowymi objawami jak suchość, pieczenie, zaczerwienienie, zapalenie spojówek, światłowstręt),
- kłopoty z mięśniami, ścięgnami (skurcze, zapalenia),
- łamliwość paznokci,
- bezsenność,
- krwiomocz,
- krwawienia z dziąseł i nosa,
- zapalenie prostaty,
- anginy ropne u dzieci,
- u kobiet - uderzenia gorąca i migreny niemające nic wspólnego z menopauzą,
- ubytki w osłonkach mielinowych nerwów (co prowadzi do powstania SM - stwardnienia rozsianego, które wg medycyny chińskiej jest chorobą wątrobianą w połączeniu z zaburzeniami funkcjonowania śledziony).
Kobiety z zaburzeniami pracy wątroby mogą posiadać typowy zespół objawów wątrobowych podczas miesiączek w postaci np. bolesnych kurczów, bólów głowy, bolesnego napięcia w piersiach. Objawy te mają bezpośredni i zasadniczy wpływ na zdrowie i urodę kobiety.
Wątroba jest jedynym narządem do regeneracji całego organizmu - przecież dostarcza krew do każdego miejsca, które jej potrzebuje.
Prawidłowa regeneracja wymaga jednak, aby krew bez przeszkód przepływała przez wątrobę, a to wymaga zajęcia pozycji horyzontalnej.
Dlatego warto, abyś dla zdrowia i także urody choć kilka razy dziennie położył się na ok. 15 minut. Nie zasypiaj jednak wówczas. Zapadnij raczej w rodzaj zdrowego półsnu.
Po tym czasie możesz bez przeszkód pracować dalej ciesząc się lepszym samopoczuciem i dobrym zdrowiem
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz